HC SPARTAK ŽEBRÁK

Search
Close this search box.

Vzpomeňme tehdejších průkopníků ledního hokeje v Žebráku, kterými mimo jiné byli:Karel Trnka st.,Emil a Jindřich Kuncové,Leoš Grund,František Šrédl,Ota Karas,Jan Huml,Ota Lorenc a další.Bohužel z těchto hokejových nadšenců již nikdo nežije. Sportovní činnost těchto zapálených nadšenců neunikla místní tělocvičné jednotě Sokol a tak se v roce 1934 stává hokej jeho odborem.Byl to snad jediný odbor v republice,který pracoval pod Sokolem. Hokej se hrál pod hlavičkou IVO.

Nesmíme zapomenout na tehdejšího sekretáře a „duši“ ledního hokeje a kopané v Žebráku,pana Františka Pateru,který bydlel v Sedlci,ale všechen volný čas věnoval žebráckému sportu.V soutěži se hrála první a druhá P.Ž.H ,na zápasy se jezdilo auty pana Skopce,pekaře Prušiny a autem pana Erazíma,které řídil pan Jiří Lukavský.Později se jezdilo nákladním autem továrny Volman a od roku 1952 továrním autobusem.V roce 1943 se jelo na kole v mrazu do Bězdědic.

V lednu 1943 se hrálo přátelské utkání v Hořovicích na koupališti proti HC Mládenci Hořovice,později HC Hořovice.Po zápase chybělo nejméně 6 puků které žebrácký brankář Krejčí schválně vyrážel do malé díry v ledu za svoji brankou.V tuto dobu se hrál v Žebráku  hokej na rybníku. Mantinely byly z prken vysokých 30 a za brankami 80 cm.Mrazy byly tenkrát delší,takže kluziště vydrželo obvykle celý měsíc. Údržba ovšem vyžadovala velké úsilí.Protože nebyly šatny,převlékalo se v hostinci U Koruny pana Nového,někdy v tovární kantině.

V letech 1940 až 1945 hráli v mužstvu:Krejčí,Stočes,

Bělohlávkové Jan a Antonín,Morkus,Trnka,Klír, Douša,Erazím,Tuček,

Zpěvák,Matějkové Josef a Václav,Kuník,Lorenc,Jirouch,Nový,Čálek,

Benc,Vydra,Ptáček,Křemen,Hora.

V roce 1947,po sestupu z I.třídy PZH,se rozhodovalo o budoucnosti hokeje v Žebráku.Na hře to sice  bylo znát,ale co bylo nejdůležitější, hokej v Žebráku žil dál! Ředitelem v továrně Volman byl v roce 1948 pan Sapák,který měl příznivý vztah ke sportu v Žebráku.Nechal na rybníce zhotovit umělé osvětlení.Dělníci z továrny zasadili do ledu dřevěné sloupky na které elektrikáři zapojili umělé osvětlení.Tím vzniklo na rybníce velmi pěkné hokejové kluziště.

V roce 1954 se získal prostřednictvím Místního národního výboru od pana Nejedlého pozemek za fotbalovou brankou směrem k Točníku, kde se začalo budovat kluziště pro hokej.Za pomoci hráčů a příznivců se zde odpracovalo mnoho brigádnických hodin.Také pomohl závod TOS se zapůjčením bagru. Závod TOS zhotovil a postavil osvětlení,ve kterém bylo zapojeno 18 lamp. Protože přívod elektrické energie byl příliš slabý a spotřebu osvětlení nedokázal pokrýt,zapůjčoval ještě závod TOS také elektrický agregát. Dlouho očekávaný první led museli pomoci vyrobit hasiči z Točníku,protože místní žebráčtí hasiči pomoc  našemu oddílu odmítli. Hasiči v noci nastříkali asi 20 cm vody na kluziště a při 10 stupních mrazu byl led do rána jako břitva.První zápas na našem kluzišti se odehrál v roce 1956 proti Sokolu Cerhovice.V tomto přátelském utkání Žebrák zvítězil 6 : 1 a zápasu přihlíželo 350 diváků.

V letech 1955 – 1960 se jezdilo často na zimní stadiony do Plzně a Kladna,kde s námi formou turnajů hráli mužstva Hořovic, Záluží a Zdic.Hrálo se vždy v nočních hodinách a jezdilo se autobusem TOSu.Při modernizaci kluziště se uskutečnila  v roce 1959 krasobruslařská exhibice,které se zúčastnili českoslovenští krasobruslaři,vracející se z mistrovství Evropy ve Švýcarsku.Karol Divín,sourozenci Eva a Pavel  Romanovi,Suchánková s Doležalem.Na našem kluzišti byla na této akci návštěva 1.800 diváků.

V jubilejním roce 100 let tělovýchovy v Žebráku v roce 1969 bylo nadšenou brigádnickou prací na sportovišti Spartaku zmodernizováno kluziště,instalováno moderní osvětlení,opraveno a natřeno hrazení kluziště apod.V této době se hrálo s mužstvy jako jsou Dobříš,Nové Strašecí,Hvězda Kladno,Libčice,Velké Popovice, Bystřice u Benešova,Slaný,Neumětely, Komárov,Obecnice a další.

V roce 1971 se stává předsedou oddílu Krejčí František ml.,který tuto funkci zastává doposud.Výbor oddílu si dal za úkol vybetonovat hrací plochu a vybudovat nové mantinely.S vyměřováním kluziště se začalo 8.5.1972 a mantinely stály 5.12.1972. Spolu s touto akcí se postavily také nové střídačky.

V roce 1972 byl v Berouně zastřešen zimní stadion.Tímto se podstatně prodloužila  a zkvalitnila možnost přípravy všech mužstev v okrese Beroun a nebylo nutno tolik spoléhat na přízeň počasí jako na otevřených kluzištích,byť vybavených  umělým chlazením.

V sezoně 1976 – 1977 hrálo A-mužstvo kvalifikaci do krajského přeboru se Sokolem Tochovice a Sokolem Černošice.Naše mužstvo nakonec skončilo druhé a postoupily Černošice.

V roce 1980 náš oddíl získal Josefa Štochla,který do Žebráku přestoupil z tehdy divizní Sparty Podluhy.Po několik let patřil k velkým oporám týmu a po skončení aktivní činnosti,na rozdíl od většiny bývalých hráčů,zůstal žebráckému hokeji věrný a stal se trenérem A-mužstva.Nyní pracuje ve výboru oddílu.

V roce 1981 došlo k výměně světel,kdy byly staré lampy nahrazeny šesti halogenovými světly. 21.listopadu 1981 byl v Hořovicích otevřen zimní stadion s umělým chlazením ledové plochy.Vybudování tohoto stadionu uvítaly všechny hokejové oddíly v okolí,protože se již nemusely spoléhat jen na vhodné počasí při výrobě vlastního přírodního ledu.

V roce 1982 proběhla na žebráckém kluzišti velká akce a to betonování plochy.Po ročním úsilí se podařilo akci dokončit díky několika obětavcům,kteří odpracovali stovky brigádnických hodin zdarma.

V sezóně 1984-1985 naše A-mužstvo obsadilo v Okresním přeboru 2.místo,když ve finálovém utkání o postup do Krajského přeboru II.třídy,podlehlo mužstvu Horymír Neumětely  2 : 6.

V roce 1988  náš oddíl vypomáhal při výstavbě fotbalových kabin na hřišti TJ Spartak Žebrák,kde odpracovali členové našeho oddílu 268hodin.Bohužel hráči našeho oddílu neměli možnost nikdy tyto krásné a moderní kabiny z důvodu následného zrušení našeho kluziště využít.V tomto období zanikají na okrese Beroun hokejové oddíly a z původních 26 hokejových klubů jich zbývá pouze 6.Jsou to: Hořovice,Záluží,Cerhovice, Felbabka,Žebrák a Beroun.

V roce 1989 se naposled na našem kluzišti bruslilo a po převodu kluziště pod hlavní výbor TJ Spartak,z něho udělal bývalý předseda oddílu kopané pan Zdeněk Filip veřejnou skládku.Na schůzích Spartaku tento předseda oddílu kopané sliboval hlavnímu výboru TJ travnaté tréninkové hřiště.Po „sametové“ revoluci v roce 1989 se výrazně změnil nejen politický systém,což velká většina z nás jistě velmi uvítala,ale bohužel se také změnil přístup československého, později českého svazu ledního hokeje k výkonnostnímu hokeji,okresním soutěžím.Byly zastaveny veškeré dotace do hokejových oddílů.Nejvíce zarážející je,že ani na činnost mládežnických mužstev žáků a dorostu svaz neposkytuje vůbec žádné prostředky. Možná je i toto jeden z důvodů,proč mládežnický hokej nejen na Berounsku pomalu zaniká.V této době  mají mužstva mládeže pouze Berounští Medvědi,Spartak Žebrák.

V roce 1996 se pro nedostatek družstev sloučily okresy Beroun a Příbram a vznikl meziokresní přebor.

V roce 2000 se dostalo ocenění našemu mládežnickému hokeji, když byl vyhodnocen jako nejlepší hokejista okresu Beroun, člen našeho žákovského mužstva,talent žebráckého hokeje.Jakub Pichlík.

V sezóně 2000-2001 se mládežnický hokej rozšířil na „Mezikrajský přebor“ okresů Beroun,Příbram,Rakovník,Plzeň-sever a Plzeň.Tímto sloučením se podstatně zvýšila sportovní úroveň těchto mládežnických soutěží. Ani v tomto novém složení soutěže se naši žáci a dorost neztratili a opět se umístili na předních místech konečných tabulek.

V roce 2000 ukončil aktivní činnost Josef Špička,který hrál závodně hokej za Spartak Žebrák do neuvěřitelných 50 let.Po několik sezón hrál v jednom útoku se svým synem Radkem. V historii žebráckého hokeje není mnoho takto zapálených sportovců.V roce 2001 ukončil aktivní činnost další dlouholetý hráč  Ivo Horn,který také se svým synem odehrál dvě sezony v A mužstvu.

A mužstvo v tuto dobu hraje se střídavými úspěchy okresní přebor.

Žáci a dorost meziokresní přebor.V těchto náročných mládežnických soutěžích si zatím vedou lépe žáci,což by mohlo být určitým příslibem do budoucích let.

Velmi platným členem A mužstva  byl Roman Fulín,který hrál kopanou za divizní Spartak Hořovice a v roce 2002 reprezentoval ve výběru amatérů české republiky a zúčastnil se kvalifikace na Mistrovství Evropy.V roce 2002,byla bohužel ukončena veškerá spolupráce s firmou Intos Žebrák.Po vstupu zahraničního kapitálu a s tím související změnou majitele firmy,byla veškerá podpora našeho oddílu zrušena.Se vzniklou situací jsme se již vyrovnali a za pomoci HV TJ Spartak Žebrák,sponzorů a samozřejmě i hráčských příspěvků se nám zatím daří potřeby našeho oddílu pokrývat.

Největší radost našemu výboru udělalo družstvo žáků, které zvítězilo v mezikrajském přeboru,kde mělo za soupeře HC Dobříš,LHC  Kralovice a Berounské Lvice.Hrálo se tříkolově a naši žáci zvládli soutěž na výbornou.Zde se projevila dlouholetá práce s mládeží a toto je největší odměna pro trenéra Jirku Šustra.

V sezóně 2006-2007 A – mužstvo startovalo v okresním přeboru,kde mělo za soupeře tato mužstva : Sokol Cerhovice,TJ Záluží,SKP Beroun,Spartak Hořovice,HC Machač Hýskov a B mužstvo Králova Dvora.V tomto velmi silně obsazeném okresním přeboru,se naše A mužstvo neztratilo a obsadilo vynikající 1.místo a stalo se tak okresním přeborníkem.Toto umístění je nejlepší za posledních 21 let.Naši žáci se výboru a všem sponzorům odvděčili a zvítězili v mezikrajském přeboru.Prvé místo jim zaslouženě patří,když prohráli pouze jediné utkání s HC Dobříš.Největší podíl na úspěších našeho žákovského mužstva měl jejich dlouholetý trenér a kapitán A mužstva dospělých Jiří Šustr.Trenérem A mužstva byl předseda oddílu František Krejčí,který spolu s výborem zajistil tak,jako v minulých sezónách soustředění.V sezóně,kdy v roce 2008 proběhly oslavy 100 let od založení českého hokeje,náš oddíl oslavil 75 let trvání hokeje v Žebráku.V sezóně 2008-2009 došlo v kategorii mužů k výrazným změnám v mistrovských soutěžích.Z důvodu stále klesajícího počtu účastníků jednotlivých okresních přeborů,byl vytvořen společný meziokresní přebor okresů Kladno,Beroun a Příbram.Podobný model soutěže je již několik let uplatňován také v meziokresním přeboru žáků.

Poprvé v historii žebráckého hokeje se konalo soustředění také našich žáků.Tato příprava na nadcházející sezónu se uskutečnila 1.-2.listopadu na zimním stadionu v Rakovníku.Hlavní zásluhu na uskutečnění této akce měla trenérská dvojice žáků,Jiří Šustr a David Jícha.

Sezóna 2009 – 2010 se všem našim mužstvům výborně vydařila,když  A mužstvo i dorost obsadili první místa ve svých kategoriích.

Žákovské družstvo bylo v letošní sezóně značně oslabeno,když věkový průměr družstva byl 12 let.Pod vedením svých trenérů Davida Jíchy a Jiřího Šustra dosahovali žáci výsledků dle svých možností.

Sezóna 2010 – 2011 začala 19.října a skončila 19.března a byla nejdelší v historii žebráckého hokeje.V této sezóně hrála všechna naše mužstva meziokresní přebory.

V sezóně 2011-12 slavila  žebrácká kopaná 100 let od svého založení a náš oddíl patří k nejstarším oddílům nejen v rámci Středočeského kraje ale i možná v celé České republice. V této sezoně se soutěž dospělých rozšířila o mužstva z okresu Praha západ.Mužstvo dorostu hrálo v meziokresním přeboru. Celkem naše mužstva sehrála, včetně přípravných utkání 56 zápasů. 18. února 2012 uspořádal náš oddíl 1. hokejový ples v restauraci U Václava IV v Točníku, který se velmi vydařil.

Sezona 2012-2013 začala překvapením pro výbor, když člen výboru a kapitán A mužstva Ing. David Jícha přišel s nápadem pronajmout pro náš oddíl zimní stadion v Hořovicích. K této myšlence ho přivedla obava, že hrozilo ukončení provozu tohoto zimního stadionu. Po několika schůzkách na MěÚ v Hořovicích a mnoha problémech se podařilo převzít ZS do 8 letého pronájmu. Po prakticky celé rekonstrukci tohoto zařízení, kde náš oddíl odpracoval 2200 brigádnických hodin zdarma, Ing. Jícha provedl ve vlastní režii zastřešení tohoto stadionu nafukovací halou, kde se projevila obětavost a věrnost tohoto člena oddílu k žebráckému hokeji. V měsíci srpnu se začalo na ZS pracovat a 1. prosince byl zahájen provoz, když jako první na led vyjelo mužstvo HC Farma Točník, za které hraje řada výborných starších hráčů, kteří patřili řadu let k oporám A mužstva Spartaku Žebrák.A mužstvo hrálo meziokresní přebor. Hokejová sezona začala 22. září a skončila 16. března. Mužstvo obsadilo ze 13 mužstev 2. místo, když ve finále celé soutěže prohrálo s SK Velc Žilina 2 : 7.

Dorost hrál meziokresní přebor, kde měl za soupeře jen HC Lány a

LHC Kralovice. Pod vedením trenéra Davida Jíchy a vedoucího mužstva Lukáše Gabriela obsadili naši dorostenci 2. místo.Žáci hráli tak, jako v minulých ročnících meziokresní přebor. Přestože bylo mužstvo značně omlazeno, udělalo trenérům Davidovi Jíchovi,  Marku Krocovi a Jirkovi Šustrovi radost, když obsadilo v této soutěži 1.místo. Jediným problémem u mládežnických mužstev je, že je stále méně soupeřů.Naše mužstva měla velkou podporu diváků a zvláště A mužstvo. Na finálovém utkání Žebrák-Žilina se sešlo skoro 400 diváků.

V listopadu 2012 uspořádal náš oddíl II. hokejový ples, opět v restauraci

 „U Václava IV“ v Točníku, který se znovu velmi vydařil.Celkem všechna naše mužstva odehrála 58 utkání. Je třeba připomenout a poděkovat za finanční pomoc sponzorů, MÚ Žebrák a Hlavnímu výboru Spartak za zajištění činnosti našeho oddílu.

Sezóna 2013-2014, ve které náš oddíl oslavil 80 let trvání hokeje v Žebráku, začala 14 září a skončila 8. března. Tato, více než půlroční sezóna, byla prakticky sezónou dorostu. Výbor oddílu musel po zrušení meziokresního přeboru dorostu, kdy se nenašel pro náš dorost žádný soupeř, přihlásit toto mužstvo do Krajské ligy. Soupeři: Vlašim, Poděbrady, Zbraslav, Sedlčany, Černošice, Velké Popovice, Rakovník, Kutná Hora a Kralupy, byly pro naše nezkušené družstvo, které tvořili prakticky žáci z minulé sezóny, velmi silnými soupeři. Naši dorostenci skončili na posledním místě této Krajské ligy. Jelikož z této soutěže nikdo nespadává, všichni věříme v lepší umístění v příští sezóně.

A mužstvo hrálo meziokresní přebor,kde se probojovalo do závěrečných bojů celého meziokresního přeboru, kam postoupilo ze 3. místa základní skupiny. Ve čtvrtfinále vyřadilo loňského přeborníka SK Velc Žilina a v semifinále se utkalo s vítězem skupiny Sokolem Solopisky. S tímto soupeřem se nám nedařilo a po prohrách 3:7 a 5:0 jsme hráli o 3. místo se Slavojem Obecnice. Ani toto utkání se mužstvu nevydařilo a po boji nejen se soupeřem, ale i s rozhodčími prohrálo 6:5 a tak obsadilo 4. místo ze 14. mužstev. Před sezónou se mužstvo posílilo o hráče: Václava Sládka, Matouše Bakuleho, Standu Šťastného a Michala Podskalského, kteří byli opravdu posilami.

Družstvo žáků hrálo meziokresní přebor, kde mělo za soupeře: LHC Kralovice a SK Černošice. Žákovské družstvo i přes velké omlazení, si vedlo v soutěži dobře a obsadilo 1. místo. U tohoto družstva se projevila dobrá práce trenéra mládeže Davida Jíchy. U žákovské soutěže je problém, že není více soupeřů. Je to tím, že většina oddílů nemá žákovské, ani dorostenecké mužstva.

V listopadu 2013 se konal III. hokejový ples v Točníku, který se opět vydařil. 28. listopadu navštívil zimní stadion v Hořovicích šéftrenér ČSLH, pan Slavomír Lener. Osobně se zúčastnil tréninku žáků a ocenil práci trenérů s mládeží, v čele s hlavním trenérem Davidem Jíchou.

Na závěr sezóny bylo sehráno přátelské utkání starých gard Žebrák – Záluží.    

Do sezóny 2014-2015 vstoupil náš oddíl jako jediný na okrese Beroun do mistrovských soutěží s mužstvem dospělých, ale hlavně i s mužstvem dorostu, žáků a přípravky. Mistrovská utkání se hrála na zimních stadionech v Hořovicích, Benešově, Kladně, Poděbradech, Příbrami, Černošicích, Kutné Hoře, Rakovníku, Kralupech nad Vltavou a na ZS Nikolajka v Praze. Na utkání jezdila naše mužstva auty, bez nároku na cestovné. Meziokresní přebor mužů byl složen z mužstev okresů Beroun, Příbram, Kladno, Rakovník a Praha západ. Naše A mužstvo mělo tyto soupeře : HK Příbram 99,Slavoj Obecnice, Sokol Cerhovice, Sokol Solopysky, Mníšek pod Brdy, HC Důl Kladno, SK Černošice B, HC Lány a HC Nové Strašecí.

Před zahájením mistrovské soutěže získal výbor nové hráče. Jmenovitě : Šmerhovský Jaroslav a Langer Matěj. Sezóna začala 4října a skončila 7.března.Trenérem A mužstva byl předseda oddílu František Krejčí.Pod jeho vedením a vedoucího mužstva Radka Sudíka sehrálo mužstvo 4 přátelská a 18 mistrovských utkání.

Před zahájením mistrovské soutěže si dal výbor, spolu s hráči, za cíl tento silně obsazeny meziokresní přebor vyhrát. Což se našemu mužstvu podařilo. Může nás těšit, že naše A mužstvo obsadilo nejlepší umístění z mužstev okresu Beroun. Nejlepší střelci A mužstva v mistrovských utkáních: Sládek 28, Langer 26, Belda 20, Foltýn 16 a Bakule 13 branek. Členské příspěvky platili hráči A mužstva a výbor 200 Kč a oddílové 500Kč za každý měsíc v sezoně.

Mužstvo dorostu hrálo Krajskou ligu, kde mělo za soupeře: SK Černošice, HK Kralupy, HC Poděbrady, Slavoj Zbraslav, HC Podblanicko a SK Kutná Hora. Naši dorostenci obsadili 5. místo.

Soutěž začala v 14. září a končila 8. března. Oddílové příspěvky dorostu byly 500 Kč měsíčně a členské 100 Kč. Trenérem dorostu byl zkušený hráč A- mužstva David Jícha, vedoucími Roman Zítek a Roman Foltýn. Nejlepšími střelci dorostu byli: Rácz Ondřej 14, Hrabár Jan 13, Bakule Jakub 10 a Kuník Tomáš 10 branek. Z mužstva dorostu dostával příležitost v A mužstvu brankář Marek Sudík. V několika utkáních i útočník Tomáš Kuník.

Sezóna 2014-2015 našich žáků, kteří tak, jako v minulých sezónách hráli meziokresní přebor. Za soupeře měli jen SK Černočice z okresu Praha – západ. Soutěž začala v říjnu a skončila v březnu. Pod vedením trenérů Petra Komínka a Davida Jíchy a vedoucího Marka Sudíka,  podávali žáci výkony podle svých možností. Mužstvo Černošic mělo žáky o dva roky starší, což se projevilo na výsledcích. V mužstvu se vystřídalo 22 hráčů a jejich počet při mistrovských utkání nikdy neklesl pod 20. Tak, jako v loňské sezóně startovalo za naše mužstvo několik hráčů z okolních vesnic. Celkem mužstvo žáků sehrálo s mužstvem Černošic 14 utkání.

Nejlepšími střelci žáků byli : Hamšík 17 branek, Beran Jonáš 14 branek a Stloukal Ondřej 15 branek. Oddílové příspěvky žáků byly určeny 2250 Kč a členské 100 Kč. Celkem naše mužstva sehrála, včetně přípravných utkání, 60 zápasů.

  1. listopadu uspořádal náš oddíl 4. hokejový ples v restauraci U Václava IV v Točníku, který se opět velmi vydařil. Výtěžek z tohoto plesu podpořil činnost našich mládežnických družstev.

Při hodnocení našeho oddílu se nesmí zapomenout na fanoušky, kteří podporovali naše mužstva ve velkém počtu, nejen na domácím stadionu.

Sezona 2015-2016, kdy město Žebrák slavilo 620 let svého vzniku a náš oddíl 82 let od svého založení.

Výbor oddílu zajistit podmínky k účasti A mužstva dospělých v meziokresním přeboru okresů Beroun, Příbram, Kladno, Praha západ a Rakovník, ale hlavně mužstvům juniorům v krajské lize, žákům v krajské lize a družstvům přípravek v krajské lize.

Mistrovská utkání se hrála na zimních stadionech v Hořovicích, Slaném, Velkých Popovicích, Benátkách nad Jizerou, Berouně, Vlašimi, Mělníku, Děčíně, Benešově, Kladně, Poděbradech, Příbrami, Černošicích, Kutné Hoře, Rakovníku, Kralupech nad Vltavou a na ZS Nikolajka v Praze.

Meziokresní přebor mužů byl složen z mužstev okresů Beroun, Příbram, Kladno, Rakovník a Praha západ. Naše A mužstvo mělo tyto soupeře : HK Příbram 99,Slavoj Obecnice, Sokol Cerhovice, Sokol Solopysky, Mníšek pod Brdy, HC Důl Kladno, SK Černošice B, HC Lány a HC Nové Strašecí.

V měsíci květnu proběhlo společné soustředění A mužstva a juniorů, které ještě více stmelilo kolektiv A mužstva. Trenérem A mužstva byl předseda oddílu František Krejčí.Pod jeho vedením a vedoucího mužstva Radka Sudíka sehrálo mužstvo 5 přátelských a 16 mistrovských utkání. Před zahájením mistrovské soutěže si dal výbor, spolu s hráči, za cíl tento silně obsazeny meziokresní přebor vyhrát. Což se našemu mužstvu podařilo. Titul přeborníka si zajistil již 4 kola před koncem soutěže. A mužstvo soutěž vyhrálo se skórem 162:49 a získalo 31 bodů. 150. branku vstřelil kapitán mužstva a trenér mládeže David Jícha.

Nejlepší střelci A mužstva v mistrovských utkáních: Langer Matěj 27 branek, Foltýn Roman 26, Belda David 22, Bakule Matouš 22, Sládek Václav 20 branek.

Členské příspěvky platili hráči A mužstva a výbor 300 Kč a oddílové 500Kč za každý měsíc v sezoně.

Mužstvo juniorů hrálo Krajskou ligu, kde mělo za soupeře: TJ Slavoj Zbraslav, SK Sršni Kutná Hora, HC Děčín, HC Benátky nad Jizerou, HC Rytíři Vlašim, HC Junior Mělník, HK Kralupy nad Vltavou, HC Příbram, Slavoj Velké Popovice, HC Rakovník a SK Černošice. Naši junioři obsadili 12. místo.

Oddílové příspěvky byly 500 Kč měsíčně a členské 100 Kč. Trenérem juniorů byl zkušený hráč A- mužstva David Jícha, vedoucími Roman Zítek a Roman Foltýn. Nejlepšími střelci juniorů byli: Hrabár Jan 9, Bakule Jakub 9 a Kroc Filip 7 branek. Z mužstva juniorů dostávali příležitost v A mužstvu brankář Marek Sudík a Milan Štembera.

Žáci hráli Ligu mladších žáků. Za soupeře měli jen SK Černošice, HC Rakovník, HC Berounští Medvědi, Lev Slaný a HC Benešov. Pod vedením trenérů Petra Komínka a Davida Jíchy a vedoucího Marka Sudíka,  podávali žáci výkony podle svých možností, což se projevilo na výsledcích. Celkem mužstvo žáků sehrálo 22 utkání. Nejlepším střelcem mužstva žáků byl Komínek Václav.Naši žáci sehráli přátelské utkání s ligovým mužstvem HC Sparta Praha. Oddílové příspěvky žáků byly určeny 2250 Kč a členské 100 Kč.

V této sezóně nás oddíl přihlásil do Krajské ligy i dvě mužstva přípravek. A to 3.třídu a 2.třídu. Soutěž těchto přípravek se hrála turnajově a začala 3.října a skončila 19.března. Hlavním trenérem přípravek byl Robert Čech. Tohoto trenéra doporučil Český svaz ledního hokeje, jmenovitě pan Lener. Vedoucím přípravek byl hráč A mužstva Václav Sládek. Obě naše družstva přípravek dosahovala dobrých výsledků, i když tuto soutěž teprve začínají hrát první sezónu. Zde se projevila zkušenost práce s nejmenšími hokejisty trenéra Roberta Čecha.

 Celkem naše mužstva sehrála, včetně přípravných utkání, 66 zápasů + 45utkání sehráli přípravky.

  1. listopadu uspořádal náš oddíl 5. hokejový ples v restauraci U Václava IV v Točníku. Pro zpestření letní přestávky uspořádal oddíl turnaj v tenise, který se všem líbil a zúčastnilo se celé A mužstvo. Při Žebrácké 25 naši členové zajišťovali občerstvovací stanice při tomto závodě.

V sezóně 2016-2017 vznikl nový oddíl HC Spartak Žebrák.

Do sezóny vstoupil náš oddíl jako jediný na okrese Beroun do mistrovských soutěží s mužstvem dospělých, ale hlavně i s mužstvem juniorů, žáků a přípravek. Před sezónou náš výbor oslovil několik osob a firem v Žebráku a okolí, u nichž jsme předpokládali, že by mohli finančně podpořit naše juniorské a žákovská  mužstva, která hrají herně, ale hlavně finančně náročnou soutěž. U všech oslovených jsme se setkali s pochopením naši mládež podpořit. Poděkování zaslouží Český svaz ledního hokeje za finanční a materiální podporu pro naše mládežnická družstva a Krajský výbor Středočeskáho Kraje. Ovšem největší poděkování patří,tak jako v minulých letech, MÚ Žebrák. Z těchto důvodů mohl výbor oddílu zajistit podmínky k účasti A mužstva dospělých v Krajské soutěži, ale hlavně mužstvům juniorům v krajské lize, žákům v lize a družstvům přípravek v krajské lize. Krajská soutěž mužů se hrála v Žebráku před padesáti lety a žákovská liga poprvé za celou historii žebráckého hokeje.

Mistrovská utkání se hrála na zimních stadionech Rokycany, Klatovy, Jindřichův Hradec, Plzeň, Třemošná, Sedlčany, Neratovice, Nymburk, Čáslav, Milevsko, Písek, Tábor, Domažlice, Sušice, Slaný, České Budějovice, Český Krumlov, Benátky nad Jizerou, Vlašim, Veselí nad Lužnicí, Benešov, Kladno, Poděbrady, Příbram, Černošice, Kutná Hora, Rakovník, Kralupy nad Vltavou, na ZS Nikolajka v Praze a v Hořovicích. Na utkání jezdila naše mužstva auty. Na utkání do větších vzdáleností jezdili žáci a A mužstvo autobusem. Přípravky a junioři jezdili auty se svými rodiči bez žádných problémů na všechna utkání hraná na zimních stadionech v celém kraji, bez nároku na cestovné, tak jako A mužstvo a žáci.

Krajská soutěž: Naše A mužstvo mělo tyto soupeře : TJ Spartak Příbram, HC Hvězda Kladno, HK Kralupy, Tatran Sedlčany, HC Buldoci Neratovice, HC Cvočkaři Hořovice, SK Sršni Kutná Hora, HC Poděbrady, SK Velc Žilina, TJ Božetice, HC Zlonice a HC Poděbrady. V měsíci květnu proběhlo společné soustředění A mužstva a juniorů na Orlíku.

Soutěž začala 10.září a skončila 12.března. A mužstvo vstoupilo do soutěže bez přátelských utkání. Trenérem A mužstva byl předseda oddílu František Krejčí, kterého v polovině soutěže vystřídal trenér s licencí Peter Mitošinka. Pod jeho vedením a vedoucího mužstva Romana Zítka, který zastoupil nemocného Radka Sudíka, sehrálo mužstvo 24 mistrovských utkání. Před začátkem sezóny přišli noví hráči: Landa Jaroslav, Rendla Jaroslav a Mareš Josef, kteří posílili mužstvo. Všechny tréninky si hráči platili ze svých prostředků. Před zahájením mistrovské soutěže si dal výbor, spolu s hráči, za cíl tuto silně obsazenou Krajskou soutěž hrát ve středu tabulky. Což se našemu mužstvu podařilo. A mužstvo skončilo na 7. místě, což před zahájením soutěže nečekal ani největší optimista.

Všechna naše utkání jsme plakátovali, jak v Žebráku, tak na ZS v Hořovicích. O výsledcích a programu našeho oddílu, jsme informovali veřejnost pomocí vývěsní skříňky v Žebráku a také na internetových stránkách našeho oddílu a v Žebráckém zpravodaji. Nejlepší střelci A mužstva v mistrovských utkáních: Langer Matěj a David Belda s 15 brankami. Členské příspěvky platili hráči A mužstva a výbor 100 Kč a oddílové 6000Kč.

Mužstvo juniorů hrálo Krajskou ligu, kde mělo za soupeře: TJ Slavoj Zbraslav, SK Sršni Kutná Hora, HC Benátky nad Jizerou, HC Rytíři Vlašim, HK Kralupy nad Vltavou, HC Příbram a HC Rakovník Naši junioři obsadili 8. místo.

Soutěž začala  24. září a končila 6. března. Jinak junioři  trénovali v srpnu a září na v ZS Berouně. V říjnu, listopadu, prosinci, lednu, únoru a březnu na ZS Hořovice. Oddílové příspěvky byly 5000 Kč a členské 100 Kč. Dopravu zajišťovali trenéři ve spolupráci s rodiči. Trenérem juniorů byl zkušený hráč A- mužstva David Jícha, vedoucími Roman Zítek a Roman Foltýn. Nejlepšími střelci juniorů byli: Kuník Tomáš 9, Foltýn Ondřej 7, Bakule Jakub 6 branek. Z mužstva juniorů dostávali příležitost v A mužstvu brankář Marek Sudík, Milan Štembera, Tomáš Kuník, Jakub Bakule a Jan Červený.

Sezóna 2016-2017 našich žáků, kteří hráli ligu mladších žáků a ligu starších žáků.Za soupeře měli: České Budějovice, Písek, Tábor, Plzeň, Český Krumlov, Rokycany, Strakonice, Milevsko, Třemošná, Jindřichův Hradec, Klatovy, Veselí nad Lužnicí, Domažlice a Sušice. Soutěž začala 10.září a skončila 26.března. Výbor zajistil mužstvu žáků 3x týdně tréninky na ZS v Hořovicích. Pod vedením hlavního trenéra Martina Všetečky, který však v polovině sezóny skončil, trenéra Davida Jíchy a vedoucích Marka Sudíka, podávali žáci výkony podle svých možností, což se projevilo na výsledcích. Spolupráce s rodiči žáků byla velmi dobrá. Jistě každý uzná, jaká je v dnešní době práce s mládeží složitá. Tak, jako v loňské sezóně startovalo za naše mužstvo několik hráčů z okolních vesnic. Celkem mužstva žáků sehrála 62 mistrovských utkání. Velký úspěch zaznamenali mladší žáci, kteří v silné skupině ligy obsadili z 19. mužstev 12. místo.

Nejlepším střelcem mladších žáků byl Komínek Václav i přestože, od poloviny soutěže hostoval v Plzni. Nejlepším střelcem starších žáků byl Martin Vitásek. Oddílové příspěvky žáků byly určeny 4200 Kč a členské 100 Kč. V měsících říjen, listopad, prosinec, leden, únor a březen trénovali žáci na domácím ledě v hale v Hořovicích. V srpnu a září na ZS Beroun.V letošní sezóně nás oddíl přihlásil do Krajské ligy i 4 mužstva přípravek. A to 4., 3., 2.. a 1. třídu. Soutěž těchto přípravek se hrála turnajově a začala 3.října a skončila 19.března. Hlavním trenérem přípravek byl Robert Čech. Vedoucími přípravek byly Lucie Vaníčková, Gabriela Štemberová a Tereza Adamcová. Naše družstva přípravek dosahovala dobrých výsledků, i když tuto soutěž teprve začínají hrát první sezónu. Zde se projevila zkušenost práce s nejmenšími hokejisty trenéra Roberta Čecha. Největší úspěch dosáhla přípravka 4. třídy, když z 38 utkání jen 2x prohráli.

Oddílové příspěvky přípravek byly 3000 Kč a členské 100 Kč.

Celkem naše mužstva sehrála 167 utkání, včetně přípravek. Všechna naše mužstva v letní přestávce trénovala v hale zimního stadionu, na nové ploše pro in-line hokej. 

3.12. uspořádal náš oddíl 6. hokejový ples v restauraci U Václava IV v Točníku. Výtěžek z tohoto plesu podpořil činnost našich mládežnických družstev. Při hodnocení našeho oddílu se nesmí zapomenout na fanoušky, kteří podporovali naše mužstva, nejen na domácím stadionu.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení